AKTUALITĀTES
   

Ērces
Apskatīt komentārus (0)


23.04.2012


Rīgas Austrumu slimnīcas stacionāra „Latvijas Infektoloģijas centrs” speciālisti atgādina, ka ir svarīgi ievērot piesardzības pasākumus, kas palīdzētu aizsargāties pret ērces uzbrukumu. Tāpēc pirms došanās darbos vai atpūtas pastaigā uz mežu, dārziem un pļavām, vēlams apģērbu pielāgot tā, lai ērce nevarētu zem tā pakļūt: bikšu gali jāieliek zeķēs, aprocēm un apkaklei jābūt cieši pieguļošai, blūze vai krekls jāieliek biksēs. Tāpat, uzturoties dabā, vēlams valkāt apģērbu gaišā krāsā Lai ērces būtu, iespējams laikus pamanīt un notraukt no apģērba.
Atbilstoši pielāgots apģērbs var pasargāt ne tikai no inficēšanās ar ērču encefalītu, bet arī no Laima slimības un citām infekcijas slimībām, ko pārnēsā ērces.
Pēc atgriešanās mājās, rūpīgi jāpārliecinās, vai uz ķermeņa nav ērces, jāpārbauda arī mati. Tāpat jāņem vērā, ka ērces mājās var atnest mājdzīvnieki, ērces no meža var „atceļot” ar noplūktām puķēm vai koku zariem.
Infektologi atgādina, ja ērce tomēr piesūkusies, nepieciešams to izņemt pēc iespējas ātrāk. Ērču encefalīta vīrusu inficēta ērce var ievadīt koduma vietā uzreiz pēc piesūkšanās, bet risks inficēties ar citiem ērču pārnesto infekcijas slimību izraisītājiem ir augstāks, ja ērce ir ilgāk piesūkusies. Ērce jānoņem, nesaspiežot tās ķermeni, lai koduma brūcē neiekļūtu inficētas ērces iekšējais saturs. Pirms ērces izvilkšanas dezinficē vietu, kur tā piesūkusies. Ērces izvilkšanai izmanto smailu pinceti, ar ko satver ērces snuķīti pēc iespējas tuvāk ādai un lēni velk uz āru. Ja nav pieejama pincete, ap ērces snuķīti apsien stipru diegu un, velkot aiz diega galiem, izņem ērci. Pēc ērces izņemšanas koduma brūci dezinficē un rokas nomazgā ar ūdeni un ziepēm.
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Rīgas Austrumu slimnīcas) stacionārs „Latvijas Infektoloģijas centrs” informē, ka aizvadītajās brīvdienās pēc palīdzības pie mediķiem, lai noņemtu piesūkušos ērci, vērsušies 14 cilvēku, tostarp palīdzība sniegta sešiem maziem bērniem vecumā no diviem līdz septiņiem gadiem.
Savukārt 16 cilvēki ērces noņēmuši paši, un, lai būtu droši, ka ērce nav inficēta ar ērču encefalītu, atnesuši tās uz Infektoloģijas centru laboratoriskai pārbaudei.
Ērces pārbaudīt cilvēki veduši no Valkas puses, no Rēzeknes, no Priekuļu novada, no Salaspils, Garkalnes, Babītes, Ādažiem. Cilvēki konstatējuši piesūkušās ērces arī pēc pastaigas pa Rīgas centra parkiem, bet kāda kundze cienījamos gados ērci „saķērusi” visticamāk, no mājās pārnestā ziedu pušķa.
Kopumā Infektoloģijas centrā, kopš 01. aprīļa, kad tika noņemta šogad pirmā cilvēkam piesūkusies ērce, palīdzība ērces noņemšanā sniegta 26 cilvēkiem, bet laboratoriskai pārbaudei nodotas 49 ērces. Laboratorijas dati liecina, ka līdz 21. aprīlim laboratoriski pārbaudītas 27 ērces, no kurām viena inficēta ar ērču encefalītu.
Ikviens cilvēks, kuram piesūkusies ērce, palīdzību tās noņemšanā var saņemt Rīgas Austrumu slimnīcas stacionāra „Latvijas Infektoloģijas centrs” Vakcinācijas kabinetā no plkst.9:00 līdz 20:00, pārējā diennakts laikā – Uzņemšanas nodaļā. Ērces tiek noņemtas bez maksas. Vakcinācijas kabinets strādā arī sestdienās, svētdienās un arī svētku dienās.
(Avots: Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca)
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv