AKTUALITĀTES
   
104745

Cīņa ar HIV/AIDS – visu kristīgo baznīcu kopīga lieta
Apskatīt komentārus (0)


10.02.2019


Lasiet un skatieties videosižetu (krievu valodā): «Борьба с ВИЧ/СПИДом общее дело для всех христианских церквей» | https://www.cef.ru/infoblock/news/read/article/1493392 |
XXVII Starptautisko Ziemassvētku izglītojošo lasījumu ietvaros Baznīcas iekšējo sakaru nodaļā notika apaļais galds “Krievijas Pareizticīgās Baznīcas piedalīšanās profilaksē un cīņā ar HIV/AIDS”. 
Reliģisko organizāciju iesaistīšanās HIV profilaksē ik gadu tiek apspriesta lielākajos baznīcas-sabiedrības forumos. Apaļais galds pulcināja dažādu konfesiju un sabiedrisko organizāciju pārstāvjus, kā arī epidemioloģijas, narkoloģijas un rehabilitācijas jomas pārstāvjus. Garīdznieki izteica savu viedokli par kaitējuma mazināšanas programmām, īpaši par aizvietotājterapiju.
Un šeit svarīgi ir atzīmēt reliģisko konfesiju vienoto pozīciju metadona terapijas novēŗtējumā un nepieņemšanā.
“Katru gadu mēs, Krievijas dažādās reliģiozās tradīcijas pārstāvošie kristieši, nonākam pie vienota viedokļa. Un šodien tas atkal izskanēja: “Mums ir jāpalīdz cilvēkiem, mūsu līdzpilsoņiem neatkarīgi no viņu reliģiskās piederības un pat dzīvesveida. Taču kaitējuma mazināšanas programmas tikai padziļina kaitējumu, ko rada narkotiku lietošana. Mums patiesībā vajadzētu palīdzēt ar lūgšanu spēku, nesavtīgu darbu, izplatot sociālo rehabilitācijas centru pieredzi, kas jau ir uzkrāta mūsu valstī, mūsu reliģiskajās organizācijās. Un, esmu pārliecināts, ka, atsaucoties uz šo aicinājumu, mūsu Ziemassvētku lasījumu sekcija pieņems atbilstošu lēmumu paqr šiem jautājumiem,” savā komentārā paudis bīskaps Konstantīns Bendas.  

 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv