AKTUALITĀTES
   

Baltijas valstu kopīgus zāļu iepirkumus bremzē Latvija
Apskatīt komentārus (0)


23.10.2011


Avots: "Kopīgiem medikamentu iepirkumiem nav gatava tikai Latvija" http://www.tvnet.lv/zinas/viedokli/396714-kopigiem_medikamentu_iepirkumiem_nav_gatava_tikai_latvija
Kā pastāstīja Veselības ministrs Juris Bārzdiņš, patlaban pret to ir iebildusi Tieslietu ministrija, kas uzskata, ka šāda līmeņa līgums starp valstīm ir nevis ministrijas, bet likumdevēja, tātad parlamenta, kompetencē.
Tāpēc Veselības ministrijai Baltijas kopīgo iepirkumu jautājums būtu jāsaskaņo ar Saeimas attiecīgajām komisijām. Pirmie kopīgie iepirkumi varētu būt vakcīnas, vēlāk - arī slimnīcu līmenī lietojamie medikamenti.
Bārzdiņš gan nevarēja nosaukt laiku, kad kopīgos iepirkumus varētu sākt īstenot. Saskaņot šo projektu pēdējos mēnešos nevarēja ārkārtas vēlēšanu dēļ, skaidroja Bārzdiņš.
Kā ziņots,
Jau ilgāk nekā gadu izvērsta sadarbība ar atbildīgajām Lietuvas un Igaunijas institūcijām, mēģinot izveidot vienotas iepirkumu sistēmas bāzi, kas ļautu sekmīgāk veikt pārrunas ar zāļu ražotājiem un tirgotājiem un panākt lielākas atlaides. 
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv