AKTUALITĀTES
   
33959

ASV ziņojumā īpašu zinātnisku jaunumu nav
Apskatīt komentārus (0)


15.03.2013


Iepriekš viņš Krievijas Ziņu aģentūrai Novosti norādīja, ka zinātnieki teorētiski jau sen ir aplūkojuši iespēju izārstēt bērnu, ko dzemdībās inficējusi ar HIV slimā māte. Tas būtu iespējams tāpēc, ka ārstēšanu uzsāktu agrīni. Šo paziņojumu A.Mazuss sniedza pēc tam, kad amerikāņu mediķi pavēstīja pasaulei, ka viņiem pirmoreiz izdevies izārstēt no HIV infekcijas jaundzimušo. Pēc Mazusa teiktā, ārsti pieļāvuši – ja vīruss vēl nav iekļuvis tā dēvētajos vīrusu rezervuāros, tad tas var pakļauties ārstēšanai.
"Kaut kāda īpaša zinātniska jaunuma ASV paziņojumā nav. Šādi gadījumi ir ne vien Maskavā, bet arī citās valstīs. Tas ir normāli, ka mēs dodam zāles inficēšanās agrīnajā stadijā,” viņš teica.
Mazuss atgādināja, ka bērni, kurus dzemdējušas ar HIV inficētas mātes, ārstu uzraudzībā atrodas pusotru gadu. Ja šajā laikā nenovēro cilvēka imūndeficīta vīrusa klātbūtni, bērnu noņem no uzskaites. Tāpat viņš paziņoja, ka Maskavas pilsētas AIDS profilakses un novēršanas un HIV ārstēšanas centrā bijuši gadījumi, kad vīrusa daļiņas atklāj nevis jaundzimušā DNS testā, bet RNS testā. Agrīni uzsākot ārstēšanu, diviem bērniem vīrusa daļiņas vairs neatrada. Tagad viņiem ir aptuveni divi gadi. Par šo faktu mēs arī sniegsim publikāciju zinātniskā žurnālā,” piebilda Mazuss.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv