AKTUALITĀTES
   
48919

Apstiprina izmaiņas zāļu kompensācijas kārtībā
Apskatīt komentārus (0)


21.10.2014


Grozījumi paredz ar 2016. gadu ieviest kārtību, ka noteiktos apstākļos zāļu ražotājam varētu tikt piemērots līdzmaksājums, ja konkrēto kompensējamo B sarakstā iekļauto zāļu apjoms gadā palielinātos virs 10%. Plānots, ka zāļu ražotājs segtu attiecīgo apgrozījuma pieaugumu virs 10%, turklāt norma stātos spēkā tikai pie nosacījuma, ka:
- nav mainīti zāļu izrakstīšanas nosacījumi;
- nav noslēgts ražotāja individuālais līgums par līdzdalību kompensācijas nodrošināšanā pacientiem.
Tāpat šī norma nestātos spēkā, ja zāļu kompensācijas sistēmai valsts budžeta pieaugums būtu vismaz 5% apmērā un no valsts budžeta būtu iespējams nosegt izdevumus, ko izraisījis B saraksta zāļu apgrozījuma palielinājums virs 10%. Norma attiektos tikai uz tiem medikamentiem, kas zāļu kompensācijas sistēmā ir vismaz 3 gadus (uz medikamentiem, kuri tikko ieļauti zāļu kompensācijas sistēmā, norma netiktu attiecināta). Vienlaikus, aprēķinot zāļu iesniedzējam (ražotājam) paredzamo atmaksājamo summu, netiktu rēķināts lieltirgotavu un aptieku piemērotais uzcenojums, kā arī pievienotās vērtības nodokļa likme.
Grozījumi noteikumos tāpat paredz, ka saistībā ar zāļu kompensācijas saraksta pārskatīšanu reizi pusgadā, aptiekām pirms 1.janvāra un 1.jūlija būs tiesības samazināt zāļu uzrājumu apjomu līdz vidējam 2 dienu patēriņa apjomam, tādējādi samazinot finansiālo slogu.
Tāpat grozījumi paredz arī precizēt zāļu kompensācijas kārtību, izslēdzot no kompensējamo medikamentu M saraksta (visas reģistrētās recepšu zāles - lietošanai grūtniecēm un bērniem līdz divu gadu vecumam) tās zāles, kas nav paredzētas ambulatorai ārstēšanai vai kuras tiek apmaksātas ar citiem mehānismiem. Tāpat no M saraksta tiks izslēgti medikamenti, kuru lietošana nav pieļaujama grūtniecības laikā, kā arī vakcīnas, kas tiek no valsts puses apmaksātas atbilstoši Vakcinācijas kalendārā noteiktajam.
(www.vm.gov.lv
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv