AKTUALITĀTES
   
83830

Anglija plāno pasaulē pirmā uzveikt C hepatītu
Apskatīt komentārus (0)


30.01.2018


Nacionālais Veselības dienests (NHS) Pasaules Veselības organizācijas projekta ietvaros izstrādājis paātrinātas rīcības programmu cīņai ar C hepatīta vīrusu.
Pasaules Veselības organizācija (PVO) prioritāro uzdevumu skaitā iekļāvusi C hepatīta vīrusa pilnīgu izskaušanu uz planētas līdz 2030. gadam. Anglijas Valsts veselības aizsardzības sistēma strādā paātrinātā režīmā un plāno Angliju padarīt par pirmo valsti pasaulē, kurai pilnībā izdevies izskaust šo vīrusu.
Pasaules mērogā C hepatīts ir priekšlaicīgas nāves iemesls četriem tūkstošiem cilvēku gadā. Anglijā ar šo hepatīta formu slimo aptuveni 160 tūkstoši cilvēku. Viens no galvenajiem NHS investīciju virzieniem ir iedarbīgu zāļu meklēšana un ieviešana C hepatīta ārstēšanai. Jau šī gada februārī slimnieki, kuriem ir apstiprināta diagnoze, saņems pašu lielāko zāļu partiju pret šo vīrusu. Vienlaikus NHS un vadošās farmācijas kompānijas organizēs kampaņu, lai atklātu ar hepatītu slimos cilvēkus.
Cīņa ar hepatītu tiek finansēta pēc izārstēšanās fakta, tas ir, slimnīcas ir vitāli ieinteresētas, lai pacients ar C hepatītu tiktu pilnībā izārstēts un viņa analīzes būtu "tīras". Eksperti prognozē, ka šāda stratēģija ļaus pilnībā uzvarēt C hepatītu piecus gadus agrāk, nekā paredzēts PVO stratēģisko uzdevumu plānā, tātad, līdz 2025. gadam. 
***********************
Source: «NHS England sets out plans to be first in the world to eliminate Hepatitis C» | http://westbridgfordwire.com/nhs-england-sets-plans-first-world-eliminate-hepatitis-c/ | <England could be the first country in the world to eliminate Hepatitis C, under ambitious plans announced by the NHS. NHS leaders today called on the pharmaceutical industry to work with them to provide best value for money for treatments so that in its 70th year, the NHS can commit to eliminating Hepatitis C in England at least five years earlier than the World Health Organisation goal of 2030. ...>
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv